STARTLISTA ARKÖ RUNT 2019 PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR






Startgrupp 1 SRS <0.912 Starttid:190907 09:00:00 Klasstavla:1
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2018Utan SpinnShorth
886606whiter shade of paleKarlsson HåkanOXSS0.845NJJJ J
357606MarinexLindén GustavOXSS0.846NJJ
357CumulusYlvaLidehn StigOXSS0.857NJJJJJJ
420C55OXSS C55Ljungdahl MelkerOXSS0.858NJ
5012One-OffPianoErixon RolfNYSS0.865JJJ J
579ExpressYa IILjungdahl ClasOXSS0.87NJJJ
6438Linjett 30 LRLyriliWallin RikardBSS0.878JJJJ
67M 22M:aKowallek HansOXSS0.878NJJJ
211FenixRelaxBrönnert AndersNSK0.88N
1NFSpecialLilla BlåLindholm JoakimNYSS0.886JJJJ
803Albin ScampiSealiaAlbinsson TjalleV-vik Wikingarna0.903NJ
307H-båt specialMegoLindén MagnusNYSS0.903J
410ExpressTangoQvarnström JimTrBK0.91N
Startgrupp 2 SRS 0.912-0.967 Starttid:190907 09:10:00 Klasstavla:2
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2018Utan SpinnShorth
52Athena 34VivettLiedholm PeterNyköpings SS0.928JJJ
241A-22CassandraJacobsson RichardOXSS0.929NJJJ
1777rival 22ChivasLandin NiklasNYss0.929JJ
322Dehler29 MKIIGryffindorKarlsson AndersSödertälje BS0.936JJ J
79Rival 22NahtalieFritz PeterNYSS0.944N
49Rival22PierinaHallberg JanOXSS0.944NJ
20Omega 34ThogetherGrevald JohanSBS0.951JJ
1Pogo8,50PogongSvahn PerKSSS0.952J J
16Banner 33RCJokerKindeborg JohanNySS0.957J
31Facil 35HamboNyström NisseSBS0.961JJ
12Nordship 360VojagantaAdolfson BurtOXSS0.964JJJJJJJJ
56Wasa 30SylvesterHöllerbauer RobertOXSS0.966J
Startgrupp 3 SRS 0.968 - 1.020 Starttid:190907 09:20:00 Klasstavla:3
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2018Utan SpinnShorth
192Bavaria 38 CrCasa BlancaBerg TorbjörnSXK0.975NJJJ
52Diva 35MarionBerglund JanNYSS0.984JJJJ
3Backman 21PospreySvensson Per-OweOxss0.989JJJJ
67Contrast 370GråbenLjungberg connyNQSS0.991N
10172Ridas 31EldkvarnStåhl PeterNYSS0.995J
29Facil 355XOEXPLORIAGryme AndersOXSS1.001N
7Diva 35FOXTROTRylander/Nordlund LB/MårtenOXSS1.005J J
218Luffe 37.09LowaLindén OlaOXSS1.006JJ
1Omega 36ElviraBergström JohanNQSS1.014N
116Dehler34DDRabalderEnbom KjellTrosa BK1.017JJ J
110Dehler 34DDDorisKindeborg StefanNySS1.019JJ
Startgrupp 4  SRS > 1.020 Starttid:190907 09:30:00 Klasstavla:4
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2018Utan SpinnShorth
326X-332BellatrixBjöregren RogerLinSS1.024N
11Cayenne int 42----Hultgren StefanOXSS1.026J
70Dehler34DDFunnyTooMathson AndersTrosa BK1.028J
213Diva 355Åsali 3Ek JohanOXSS1.03J
6Sirena 38 MK IIEllidaNyhren Hans-GöranTrosa BK1.034N
13Linjett 37FlowJohansson HansOXSS1.05NJJ
15Swedestar 370High FiveEngström StephanNss1.062J
2MD 35Ad HocLindved MartinWssw1.071JJ
23Linjett 40Dreamline OneLagerström UrbanOXSS1.073JJ
106X-35 ODHang looseBlomberg TorbjörnTrBK1.091NJ
9188Baltic 40AmandaHaglund KarlOXSS1.092J