STARTLISTA ARKÖ RUNT 2018 PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR






Startgrupp 1 SRS <0.938 Starttid:180908 09:40:00 Klasstavla:1
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2017Utan SpinnShorth
5012One-OffPianoErixon RolfNYSS0.852JJJ J
579ExpressyA IILjungdahl ClasOXSS0.873NJJ
67M 22M:aKowallek HansNYSS0.876NJJJ
85M22SolettHultgren StefanNYSS0.876NJJ
211FenixRelaxBrönnert AndersNSK0.879N
900ExpressX900Schärnell LennartFBS0.894NJ J
410ExpressTangoQvarnström JimTrBK0.909NJ
112Mälar 30KENTA GLundqvist PeterNyköpings SS0.913JJJJ
1NF SpecialLilla BlåLindholm JoakimNYSS0.917J
217rival 22NoyaÅkerlund JanOXSS0.925NJJJJ
79Rival 22NahtalieFritz PeterNyss0.925NJJ
0sk 55ThalattaRasmussen KurtOXSS0.929JJJ
177Rival 22ChivasLandin NiklasNyss0.936J
Startgrupp 2 SRS 0.938-0.975 Starttid:180908 09:50:00 Klasstavla:2
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2017Utan SpinnShorth
16Banner 33JokerKindeborg JohanNySS0.943J
1Pogo 8,50POGONGSvahn PerKSSS0.947JJ J
10024Delphia33VäderlekLandqvist HenrikNYSS0.949JJ
49Rival 22PierinaHallberg JanOXSS0.949N
323Dehler 29 mkIIChaPeLarsson CurtSBS0.954JJJ
11CB215CB215Lindqvist JoelNSK0.957JJ
52Athena 34VivettLiedholm PeterNYSS0.963J
1Contrast 33SwallTjäderhane PederOXSS0.963N
31Facil 35HamboNyström NisseSBS0.965JJ
56Wasa 30SylvesterHöllerbauer RobertOXSS0.968JJ
83Mixer CrIntactKällsholm ChristianBSS0.971N
Startgrupp 3 SRS 0.976 - 1.041 Starttid:180908 10:00:00 Klasstavla:3
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2017Utan SpinnShorth
10651First 31.7 LRSinjaleBaertels GunnarLSS0.981NJJ
241A 22CassandraJacobsson RichardOxss0.983NJ
52Diva 35MarionBerglund JanNYSS0.987NJJJJ
107Dehler 34 DDTianelleBlommegård TorLBS1.003JJ
326X-332BellatrixBjöregren RogerLinSS1.006NJJ
1Omega 36ElviraBergström JohanOXSS1.012JJ
116Dehler34DDRabalderEnbom KjellTrosaBK1.014JJ J
11569Viper 640Life oneStenman OscarOSS1.014J
110Dehler 34DDDorisKindeborg StefanNyköpings SS1.015JJ
221X-332Extasypettersson JohanLinss1.015JJ
70Dehler 34 DDFunnyTooMathson AndersTrosa bk1.025JJ
213Diva 355Åsali 3Ek JohanOXSS1.029J
19Crown 39LadyCrownjacobsson LennartWssW1.035JJ
Startgrupp 4  SRS > 1.041 Starttid:180908 10:10:00 Klasstavla:4
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2017Utan SpinnShorth
31Linjett 37AqWaNetteKarlsson KennethOXSS1.048JJ
113Dehler 38JuninattEklund BerntNySS1.052J
4766X 362sPerfect ExcusePeterson StefanNSS1.069N
9164Farr 40 1-offJoint VentureLagerström UrbanOXSS1.088JJ
9188Baltic 40AmandaHaglund GustavOXSS1.101J
2DS37FalkenSvensson AndersFBS1.103J
4646IMX-40FoXy LadyBergkvist RickardNorrköpings SS1.125J
24Dehler 42CEvoletOrrvik BertilMBK1.14JJJ J
550Grand Soleil 42 RaceGEP Communication GroupBergkvist LarsSSSv1.14JJ
1Aspect 40RespectKarlsson HåkanOXSS1.143JJ