STARTLISTA ARKÖ RUNT 2016 PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR









>>>>
Startgrupp 1 SRS <1.111 Starttid:160820 09:30:00 Klasstavla:1
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan SpinnShorth
562Nordisk FolkbåtBeritaJohansson TommyNyss0.972N
221NeptunkryssareRamona 2Gustavsson HansOXSS1.004NJ
544Albin 78SusannaLindmark JanTrBK1.03NJ J
886606whiter shade of paleKarlsson HåkanOXSS1.032NJJJ
8Maxi 777NogarlicBarkefors ErikOXSS1.045J J
357CumulusYlvaLidehn StigOXSS1.06NJJJJJJ
277FenixArmelleWallin ConnyFBS1.07JJ
85M22SolettHultgren StefanNyköpings segesällskap1.074N
250CumulusMadame QJohansson Hans-ÅkeOXSS1.095N
410ExpressTangoQvarnström JimTrBK1.11NJ
579ExpressYa IILjungdahl ClasOXSS1.11NJ
Startgrupp 2 SRS 1.112-1.170 Starttid:160820 10:00:00 Klasstavla:2
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan SpinnShorth
1NF SpecialLilla BlåLindholm JoakimNYSS1.117JJ J
0SK 55ThalattaRasmussen KurtOXSS1.12JJ
33Inferno 29PowerplayLarsson/Kaller Johan/PerLSS1.132JJ
3Rival 22WinnySandberg PerNYSS1.136J J
16Banner 33 RCJokerKindeborg JohanNySS1.141J
52Athena 34VivettLiedholm PeterMariefreds BK1.142NJJ
83Mixer CrIntactKällsholm ChristianBrSS1.143NJJJ
29RapidHappy TroubleKarell KarlNYSS1.147NJ
177Rival 22ChivasLandin NiklasNyss1.149N
49Rival22PierinaHallberg JanOXSS1.149NJ
10970Bavaria 34 CrFiorellaBrandels LeifNySS1.151J
1Contrast 33SwallTjäderhane PederOXSS1.168NJJ
Startgrupp 3 SRS 1.171 - 1.247 Starttid:160820 10:30:00 Klasstavla:3
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan SpinnShorth
31FacilHamboNyström NisseSBS1.172JJ
3J80JuniHaglund GustavOxss1.194NJJ
67contrast 362GråbenLjungberg ConnyOXSS1.203N
56Wasa 30SylvesterHöllerbauer RobertOXSS1.216NJ
221X-332eXtasyPettersson JohanLinss1.233JJ
110Dehler 34DDDorisKindeborg StefanNySS1.235JJJ
117X-332IngaGLundblad HenricNyss1.236J
1339X-332AlannahLjusberg AndersBråvikens SS1.243NJ
70Dehler 34 DDFunnyTooMathson AndersTbk1.247J
39X-99FalkenSvensson AndersFBS1.247N
Startgrupp 4 SRS > 1.247 Starttid:160820 11:00:00 Klasstavla:4
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan SpinnShorth
213Diva 355Åsali IIIEk JohanOXSS1.253J
113Dehler 38JuninattEklund BerntNyss1.255JJJ
11015CDE 850Pocket UniverseHydén HenrikBrSS1.257J J
17Salona 35Mila SallySchärnell LennartFBS1.268J
554Melges 24Marinaman.seDyberg Axbom PerNSK1.269J
23Linjett 40Dreamline OneLagerström UrbanOXSS1.297JJ
4646IMX-40FoXy LadyBergkvist RickardNorrköp. SS1.362JJ
29First 45PaniqueSegerberg LennartNSS1.418JJ