STARTLISTA ARKÖ RUNT 2015 PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR









>>>>
Startgrupp 1 SRS <1.103 Starttid:150822 09:30:00 Klasstavla:1
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan Spinn
192IW 26Sällan VärreElgvhss0.977NJJJJ
1Mustang JrMaidenHedströmOXSS0.999NJJ
85M 22SolettHultgrenNYSS1.056N
67M22M:aKowallekNYSS1.056NJJJ
8Maxi 777NogarlicBarkeforsOXSS1.056JJJ
211FenixRelaxBrönnertNSK1.064N
277FenixArmelleWallinFBS1.064NJ
278NFJennyRománNySS1.086JJJ
307H-båt specialTeamlinden.seLindénNQBK1.094JJJ
250CumulusMadame QJohanssonOXSS1.098NJ
71CumulusNamnlös ( Tina )EkströmNySS1.098NJJJ
223NFViktoriaThorenWSSS1.098NJ
1NF specialLilla BlåLindholmNYSS1.102J
Startgrupp 2 SRS 1.103-1.150 Starttid:150822 10:00:00 Klasstavla:2
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan Spinn
30Aphrodite 29Marinaman.seDyberg AxbomNSK1.103J
410ExpressTangoQvarnströmTrBK1.109N
774ExpressFarbror BlåLewanderNSS1.109N
0SK 55ThalattaRasmussenOXSS1.11J
3Rival 22WinnySandbergNYSS1.125J
16Banner 33 R/CJokerKindeborgNySS1.129J
171Omega 30SMaddeMattssonNSK1.129J
49Rival 22PierinaHallbergOXSS1.141NJ
163Rival 22TIGERSvenssonNyss1.141NJ
10970Bavaria 34CrFiorellaBrandelsNYSS1.149J
Startgrupp 3 SRS 1.151 - 1.216 Starttid:150822 10:30:00 Klasstavla:3
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan Spinn
192Bavaria 38 CrCasa BlancaBergOXSS1.167JJJJ
1Contrast 33swallTjäderhaneOXSS1.168NJJJ
31Facil 35HamboNyströmSBS1.168JJ
83Mixer CrIntactKällsholmBrSS1.172NJ
52Athena 34VivettLiedholmMariefreds BK1.182NJ
1Sk 38CassandraJacobssonOXSS1.189JJ
4BB10mRubinaNilssonNSK1.19NJ
67contrast 362GråbenLjungbergNQBK1.199NJ
56Wasa 30SylvesterHöllerbauerOXSS1.211NJ
218Luffe37.09LowaLindénNQBK1.212J
Startgrupp 4 SRS > 1.216 Starttid:150822 11:00:00 Klasstavla:4
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2014Utan Spinn
107Dehler 34 DDTIANELLEBlommegårdLBS1.219NJ
221X-332ExtasyPetterssonLinss1.224J
401Oceanis 37MimmiPalmebäckNySS1.226J
117X-332IngaGLundbladNySS1.227J
110Dehler 34DDDorisKindeborgNySS1.233JJ
120J-92JolieGustavssonGrSS1.239J
1339X-332AlannahLjusbergBråvikens SS1.241N
39X99FalkenSvenssonNSK1.244N
213Diva 355Åsali IIIEkOXSS1.245JJ
70Dehler 34 DDFunnyTooMathsonTrosa BK1.246JJJ
17Salona 35Mila SallySchärnellFBS1.258JJ
23Linjett 40Dreamline OneLagerströmOXSS1.288JJ
56Dynamic35ExistensFranssonWssw1.306JJ
47Arcona 400SinkadusNorrgårdSBK1.325JJ
4646IMX-40FoXy LadyBergkvistNorrköp. SS1.369J
29First 45PaniqueSegerbergNSS1.418JJ