STARTLISTA ARKÖ RUNT 2014 PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR >>>>
Startgrupp 1 SRS <1.086 Starttid:140823 09:30:00Klasstavla:1
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2013Utan Spinn
157MinetteMin1Pere\'rsNySS0.943NJJ
3225IFNyfiken GulThoméliusOXSS0.993NJJJ
30FuriosoAnnaGranhagenOXSS1.006NJJ
220P28ShantyJohanssonNYSS1.008N
1861IFCherieMartinssonOXSS1.017N
866606whiter shade of palekarlssonnqbk1.033NJJ
333606Team LövgrenLövgrenoxss1.033NJJJ
423606EuphoriaAnderssonNÄBK1.033N
544Albin 78SusannaLindmarkTrbk1.042NJ
67Mälar 22M:aKowallekNYSS1.061NJ
85Mälar 22SolettHultgrenNyköping1.061NJ
277FenixArmelleWallinFBS1.064N
211FenixRelaxBrönnertNSK1.064N
1Maxi 77RTessAugustssonOXSS1.077JJ
1OneoffPoseyeSvenssonOXSS1.081JJJJ
307H-båt specialMEGOGustavsson/LindénNäbk1.082J
Startgrupp 2 SRS 1.086-1.143 Starttid:140823 10:00:00Klasstavla:2
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2013Utan Spinn
32Mistress 32BeatriceTallbergOXSS1.089J
278NFJennyRománNySS1.091JJJ
30Aphrodite 29Marinaman.seDyberg AxbomNSK1.096JJ
29RapidHappy TroubleKarellNyss1.1NJJJ
132Rival 22AscotJehlerNySS1.101JJJ
250CUMULUSMADAME QJOHANSSONOXSS1.103N
0skärgårdskryssarethalattarasmussenoxss1.105J J
410ExpressTangoQvarnströmTrBK1.114NJJ
24ExpressDelphiSchroederNSK1.114NJ
364One offSolvindaLarssonNSK1.125JJJJ
3Rival 22WinnySandbergNYSS1.125J
33Inferno 29LänsförsäkringarLarsson/KallerLINSS1.128JJ
16Banner 33 RCJOKERKindeborgNySS1.131J
35facil 30strategojohanssonnyss1.136N
119Rival 22HabaneraGrymeOXSS1.14NJ
171Omega 30sMaddeMattssonNSK1.142NJJ
Startgrupp 3 SRS 1.144 - 1.22 Starttid:140823 10:30:00Klasstavla:3
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2013Utan Spinn
1NF SpecialLilla BlåLindholmNYSS1.144J
1Crown 31LovisaSvenssonNySS1.148NJJ
10970Bavaria 34CrFiorellaBrandelsNYSS1.155J
131Mälar 30Blue FighterKowallek EkstrandNySS1.155NJJ
31Facil 35HamboNyströmSBS1.168JJ
230S30Baltic SafariStaafLINSS1.168JJ
241A-22CASSANDRAJacobssonOXSS1.173J
397J/80YachtiSvahnKSSS1.198NJ
67Contrast 362GråbenLjungbergNqbk1.199N
9Conqubin38MadrugadaLevanderOXSS1.203NJJJ
21Facil 355XOXLNCCalmermanOXSS1.21NJJ
56Wasa 30 LRSylvesterHöllerbauerOXSS1.211NJ
49Dehler 32GrappaEklundNyss1.215JJ
107Dehler 34 DDTIANELLEBlommegårdLBS1.215JJ
12Nordship 360VojagantaAdolfsonOXSS1.22JJJJ
Startgrupp 4 SRS > 1.22 Starttid:140823 11:00:00Klasstavla:4
SegelnrBåttypBåtnamnSkeppareKlubbSRSCertArkö Runt VinnareFamilj 100%Senior 50%Tjej 50%Ungdom 100%Deltog ej 2013Utan Spinn
28Compis 363DaiquiriFrostellSBS1.224J
221X-332ExtasyPetterssonLinss1.224J
99First 30MilouTjernbergBSS1.226J
117X332Inga GLundbladNySS1.227J
110Dehler 34DDDorisKindeborgNySS1.233JJ
1339X-332AlannahLjusbergBSS1.241NJJ
52Diva 35EvasionKnutssonNSK1.243N
6814X99FalkenSvenssonNSK1.25N
17Salona 35Milá SallySchärnellFBS1.259J
13Linjett 37FlowJohanssonOXSS1.264NJ
23Linjett 40Dreamline OneLagerströmOXSS1.288JJ
440Diva 38La LocaRediusNyss1.304J
4646IMX-40FoXy LadyBergkvistNSS1.369J
29First 45PaniqueSegerbergNSS1.444JJ